Szałas Pasternik (Małe Ciche) - Święta w Górach 2022/2023

ATUTY OŚRODKA

» Góralska architektura
» Salon z kominkiem
» Domek na wyłączność


Święta 2024/2025

Szałas Góralski

– Małe Ciche –

oferta na Święta 2024/2025

(Wigilia, Boże Narodzenie)

Termin pobytu: 23-27.12.2024

– OFERTA WKRÓTCE –


Malownicze położenie Szałasu Pasternik – na skraju lasu, bezpośrednio nad szemrzącym pod oknami Potokiem Filipczańskim, w urokliwej miejscowości Małe Ciche, stanowi idealne warunki do wyciszenia się i odpoczęcia od miejskiego zgiełku. Jednocześnie stanowi świetną bazę wypadową dla miłośników białego szaleństwa, gdyż najbliższy wyciąg orczykowy zlokalizowany jest w odległości ok 150 m, natomiast wyciąg krzesełkowy ok 750 m.

Prezentowany 10-osobowy domek jest w całości drewniany, wykonany z nieimpregnowanego bala świerkowego, posiada trzy eleganckie sypialnie, zlokalizowane na piętrze szałasu, każda wyposażona w eleganckie łazienki. Na dole domku znajduje się kuchnia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne oraz przestronna sala, w której można ogrzać się przy klasycznym kominku. Jest to miejsce, gdzie odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością, np. po całym dniu górskich spacerów czy jazdy na nartach.

Dbając o swobodę oraz komfort gości, szałas wynajmowany jest jedynie w całości, dla minimum 10 pełnopłatnych osób. W przypadku chęci pobytu z dziećmi, negocjacja ceny możliwa jest jedynie w przypadku grupy ponad 10-osobowej. Szałas wynajmowany jest na minimum 4 noclegi, z możliwością przedłużenia pobytu.


W cenie gwarantujemy*:

 • 5 dni pobytu
 • 4 noclegi
 • 4 śniadania
 • 3 obiadokolacje
 • uroczystą Wieczerzę Wigilijną wzbogaconą o
  • góralskie kolędowanie z kapelą na żywo
  • wizytę Mikołaja z wręczaniem prezentów*
 • kulig z ogniskiem i kiełbaskami
 • wieczór z kapelą góralską
 • składki na TFG i UFG
Poglądowy harmonogram pobytu

Poglądowy harmonogram pobytu

Ważne!

Pakiet nie obejmuje transportu do miejsca realizacji pobytu świątecznego.

Do miejscowości Małe Ciche można dotrzeć własnym samochodem, lub środkami komunikacji publicznej (pociąg + autobus / autobus / bus / taxi).Cennik:

 

OPIS  DOMKURODZAJ POKOJUCENA POBYTU ZA 1 OSOBĘ
PARTERSala z kominkiem, łazienka z wc oraz prysznicem,
aneks kuchenny + w pełni wyposażona kuchnia
 
PIĘTRO2 pokoje 3-osobowe każdy z własną łazienką

1 pokój 4-osobowy z własną łazienką
* istnieje możliwość zmiany układu łóżek w pokojach

OFERTA WKRÓTCE
CAŁY DOMEKminimum 10 osób
 • Domek wynajmowany jest w całości, dla grupy 10 pełnopłatnych osób (wynajęcie domku dla mniejszej ilości osób możliwe jest przy uiszczeniu pełnej opłaty).
 • Wysokość zaliczki wynosi  zł/os.
 • Po weryfikacji dostępności miejsc istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu.
 • Oferta nie przewiduje zniżek dla dzieci, jednakże można skorzystać z dofinansowania w ramach Polskiego Bonu Turystycznego.
 • Powyższe kwoty są cenami za cały pakiet świąteczny, za 1 osobę.
 • Powyższe kwoty zawierają obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

✵ REZERWUJInformacje dodatkowe:

 • Zakwaterowanie w Szałasie będzie możliwe od godziny 14:00 pierwszego dnia pobytu (23 grudnia).
 • Szałas przynależy do kompleksu ośrodka Pasternik, w skład którego wchodzą trzy obiekty znajdujące się na tej samej posesji.
 • Domek posiada 3 sypialnie, konfiguracja podziału miejsc w pokojach pozostaje do ustalenia indywidualnego.
 • Wszystkie posiłki, wraz z uroczystą kolacją wigilijną serwowane będą w budynku Willi Pasternik, w odległości ok 30 m.
 • Podczas pobytu domek w całości pozostaje do pełnej dyspozycji gości.
 • Wykwaterowanie w dniu wyjazdu powinno nastąpić do godziny 10:00.
 • Organizator przewiduje minimalną liczbę osób, dla możliwości przeprowadzenia Imprezy turystycznej. Minimalna liczba osób dla realizacji imprezy turystycznej wynosi 70% dostępnych miejsc noclegowych.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu w przypadku wprowadzenia obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie COVID-19 uniemożliwiających realizację poszczególnych imprez fakultatywnych.

W przypadku niemożliwości zrealizowania wyłącznie niektórych usług turystycznych wchodzących w skład imprezy turystycznej, w szczególności usług fakultatywnych, ze względu na wprowadzone obostrzenia mające na celu przeciwdziałanie COVID-19, Organizator zaproponuje świadczenia zastępcze o zbliżonej wartości. Jednocześnie Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu.

Po więcej szczegółów kliknij w obrazek:

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Adres ośrodka:

Szałas Pasternik
Małe Ciche 24a
34-351 Murzasichle
www.pasternik.pl


✵ REZERWUJ


KULIG

Kulig góralski zawsze budzi wiele emocji, gdyż… jest to fantastyczne przeżycie!

Dziedziniec przed ośrodkiem, wieczorna pora, wszędzie w koło śnieg skrzący się w blasku świateł, gwiazdy świecą na niebie, a do Państwa podjeżdżają zaprzęgi konne. Każdy znajdzie miejsce dla siebie, nasi przedstawiciele rozdadzą rozpalone pochodnie, po czym wesoła karawana ruszy w malowniczą trasę podhalańskimi drogami. Na końcu trasy czeka leśna polana, na polanie rozpalone ognisko, kiełbaski, dodatki, gorąca herbata, także ta „zbójnicka”!, oraz skoczna melodia góralskich hitów.

Przy ognisku będzie więc można rozgrzać i gardła i żołądki, cyknąć pamiątkowe fotografie, pośpiewać, potańczyć, lub tylko potupać nogą w rytm muzyki.

Po skończonej zabawie zaprosimy w drogę powrotną, która zakończy się w tym samym miejscu, gdzie rozpoczęła – pod samym ośrodkiem.

Aby jedynym Państwa zmartwieniem w tym czasie było nadążenie z tekstem piosenki, prosimy o przygotowanie sobie naprawdę ciepłej odzieży zimowej. Ostatnie lata obfitowały w mroźne wieczory, ale gdy turysta ma grubą czapkę, kaptur, rękawiczki, ocieplane obuwie, i najlepiej specjalną odzież zimową (tak, kalesony i rajstopy też są dopuszczalne!) żadne minusy na dworze nie będą straszne.

Jako organizator nie jesteśmy w stanie zagwarantować tej największej atrakcji – puszystych zasp śnieżnych, jednakże kulig odbędzie się na zaprzęgniętych wozach kołowych, a zatem żadna pogoda nie będzie stanowiła problemu do realizacji imprezy.

 


✵ REZERWUJ


Dokumenty do zapoznania się:

Organizator oświadcza, iż:

 • posiada wpis do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod numerem ewidencyjnym 9091,
 • posiada gwarancję ubezpieczeniową na pokrycie kosztów kontynuacji Imprezy turystycznej lub kosztów powrotu do kraju, jak również zwrotu całości lub części wpłat dokonanych tytułem Imprezy turystycznej lub poszczególnych Usług turystycznych udzieloną przez Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group
  z siedzibą w Warszawie 02-675 przy  ul. Wołoskiej 22a, jako zabezpieczenie finansowe, o którym mowa w art. 4 pkt 14 w zw. z art. 7 Ustawy.
Gwarancja ubezpieczeniowa: